poniedziałek, 6 października 2014

Przygotowania i plany

Pojutrze lecimy do Paryża!
Mój nauczyciel angielskiego zapytał: dlaczego akurat Paryż? Przede wszystkim dlatego, że z Poznania latają tam tanie linie, a w większości pozostałych destynacji, do których można się nimi dostać już byliśmy. Klaudia wolała Edynburg, ale okazało się że tanie linie do Edynburga wcale takie tanie nie są :(
Paryż też tani nie jest - długo poszukiwałem hotelu, który wydawałby się odpowiednio przyjazny, a nie przywaliłby nas swoją ceną - niestety hotele w Paryżu są przy tej samej jakości usług prawie dwukrotnie droższe niż w Rzymie. Do tego tak długo się zbieraliśmy do wyjazdu, że spod Paryża zdążyli się wyprowadzić nasi znajomi, którzy mieszkali tam przez wiele lat. Ostatnio odwiedziliśmy ich w 2005 roku, ale eksplorowaliśmy przede wszystkim okolice Paryża - w centrum byliśmy tylko na cudownej podróży stateczkiem po kanale Saint Martin - polecam każdemu, kto lubi śluzy i mosty zwodzone. Okolice kanału są wyjątkowo klimatyczne.

Główne atrakcje też już kiedyś widzieliśmy, także tym razem w planie na pewno nie będzie Wieży Eiffla i Luwru.

Ramowy plan, który będzie modyfikowany w zależności od pogody, czasu i rzeczywistej atrakcyjności tego, co chcemy zobaczyć wygląda następująco:
Pierwszy dzień po przylocie - Batignolles i Montmartre
Drugi dzień - muzea Nissim de Camondo, des Arts Decoratifs, de l'Orangerie, jak zdążymy to jeszcze Centrum Pompidou, poza tym spacery po prawym brzegu
Trzeci dzień - muzea d'Orsay, Rodin, de 'Armee, Notre-Dame, Sainte-Chapelle i Pantheon i spacery po lewym przegu
Czwarty dzień - Parc des Buttes-Chaumont, Belville, cmentarz Pere Lachaise i eksploracja wielu sklepików z rękodziełem w okolicach Marais i kanału Saint Martin.
Mieszkać będziemy gdzieś w okolicach dworca Saint Lazare więc podróże raczej komunikacją publiczną.
Planuję nabyć Paris Museum Pass http://en.parismuseumpass.com i sieciówkę na komunikację publiczną http://www.ratp.fr/en/ratp/r_61654/parisvisite/ , żeby zoptymalizować czas i wydatki.
Może nasze wrażenia z wyjazdu przydadzą się komuś, kto będzie planował podróż - ja przejrzałem wiele blogów, ale do końca nie byłem zadowolony z uzyskanych informacji.
Wybrałem na podstawie bloga http://www.gillespudlowski.com parę restauracji i kawiarni, które zamierzamy nawiedzić - na pewno znajdzie się na moim blogu także opinia na temat jakości smaków, które uda nam się spróbować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz